MEDIACJE RODZINNE I PODSTAWY POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ DLA RODZINY

weekendowe

| REKRUTACJA TRWA

Czesne:

6 000 zł (przy wpłacie semestralnej 2 x 3 000 zł)
Promocja: 5 000 zł (przy wpłacie jednorazowej)

Okres nauki: 2 semestry
Tryb: zaoczny, weekendowy

| BIURO REKRUTACJI

Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem
ul. Hirszfelda 11

e-mail: podyplomowe@wszp.edu.pl
tel: 505 129 067 lub 601 332 277

Biuro Obsługi Studenta i Kandydata
od poniedziałku do piątku: 9:00-15:00
(przed wizytą prosimy o telefoniczne potwierdzenie)

CEL STUDIÓW

Celem studiów jest przygotowanie wyspecjalizowanej kadry wspierającej rodzinę w sytuacjach kryzysowych. Podczas zajęć Słuchacze będą pogłębiać wiedzę na  temat  mechanizmów funkcjonowania związków, o konfliktach i kryzysach rodzinnych, a także najczęściej występujących problemach funkcjonowania dzieci i młodzieży w trudnych sytuacjach rodzinnych, zapoznają się z zasadami prowadzenia mediacji rodzinnych, udzielania pomocy psychologicznej jej członkom. Studia pozwolą skuteczniej opanować wiedzę  w zakresie efektywnych rozwiązań konfliktów między rodzicami, pomocy w procesie wypracowywania porozumienia i ochrony więzi rodzinnych, m.in. w konfliktach dotyczących spraw rozwodowych i porozwodowych, zmianami wzorców funkcjonowania rodziny, pozwolą także rozwiązywać kwestie związane z problemowymi zachowaniami dzieci i młodzieży.

ADRESACI

• osoby zainteresowane zdobyciem wiedzy z zakresu mediacji rodzinnych oraz podstaw wiedzy psychologicznej
  • osoby zainteresowane doskonaleniem swoich umiejętności i poszerzeniem wiedzy w powyższym zakresie z racji wykonywanej pracy (pedagodzy, psycholodzy, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracownicy placówek oświatowych, czyli szkół, przedszkoli, ośrodków pomocy rodzinie i pomocy społecznej, jak MOPS, GOPS, PCPR, kuratorzy społeczni i sądowi

Absolwenci pracują, bądź mogą podjąć pracę m.in. jako:

• pedagodzy, psycholodzy
  • pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych
  • pracownicy placówek oświatowych
  • pracownicy pomocy społecznej
  • kuratorzy sądowi i społeczni
  • przedstawiciele organizacji pozarządowych skoncentrowani na problematyce rodzinnej
  • pracownicy policji specjalizujący się w powyższej tematyce

ABSOLWENCI OTRZYMUJĄ

• świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez WSZP Warszawa i zgodne z Rozporządzeniem MNiSW z dnia 12 września 2019 r., w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U z 19.09.2018, poz, 1791).

WYKŁADOWCY

Zajęcia realizowane są przez wykładowców akademickich, doświadczonych praktyków, ekspertów i specjalistów powyższej branży.

WYMAGANE DOKUMENTY

• 2 x umowa o naukę (Student na prośbę otrzymuje jeden podpisany egzemplarz)
  • 1 x wniosek o przyjęcie na studia
  • 1 x oświadczenie RODO
  • 1 x oświadczenie o nauczaniu Online
  • 1 x ksero świadectwa ukończenia studiów licencjackich bądź magisterskich

Uprzejmie prosimy o nieprzesyłanie oryginałów świadectw oraz dyplomów.

Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem
ul. Hirszfelda 11

e-mail: podyplomowe@wszp.edu.pl
tel: 505 129 067 lub 601 332 277